7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 274

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 274

6. Yanda 36 erkek öğrencinin bulunduğu bir sınıfa ait daire grafiği verilmiştir.
a. Sınıftaki kız öğrencilerin sayısını bulunuz.
b. Sınıftaki kız ve erkek öğrencilerin daire grafiğindeki yüzdelerini bulunuz.

7. Bir sporcu kafilesiyle ilgili yandaki tabloyu inceleyiniz. Tabloda boş bırakılan yerleri doldurunuz. Tablodaki verilere göre bu kafileye ait daire grafiğini çiziniz.

8. Yandaki grafik, bir gruptaki gözlüklü ve gözlüksüz öğrenci dağılımını göstermektedir. Bu grupta 72 tane gözlüksüz öğrenci olduğuna göre kaç tane gözlüklü öğrencinin olduğunu bulunuz.

9. 45 kişilik bir turist kafilesinde bulunanların 27 tanesi kadındır. Bu kafiledekilere ait veriler daire grafiğiyle gösterilmek isteniyor. Bu grafikte kadınlara ait daire diliminin merkez açısının ölçüsünü bulunuz.

10. Yanda bir çiftlikte yetiştirilen kümes hayvanlarının sayılarına ait daire diliminin merkez açılarını gösteren daire grafiği verilmiştir. Kümesteki ördeklerin sayısının 9 olduğu biliniyor. Buna göre kümesteki diğer hayvanların sayısının kaç olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

Ads by optAd360

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.