7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 96  Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

8. 36 kavanoz turşu, bu kavanozların 2/3 ’ü büyüklüğündeki kavanozlara doldurulacaktır. Bu iş için kaç kavanoz gerekmektedir?

9. Bahar ile babasının yaşlarının toplamı 70’tir. Bahar’ın yaşı, babasının yaşının 1/4 ’ü olduğuna göre babası kaç yaşındadır?

10. 1/3 ’ü su dolu olan bidonun içine 16 L daha su konulduğunda bidon doluyor Buna göre bidonun tamamı kaç litre su almaktadır?

11. Bir satıcı, bir top kurdelenin 1/4 ’ünü sattığında tüm kurdelenin orta noktasının 5 m kaydığını görüyor. Buna göre bir top kurdele satıştan önce kaç metreydi?

12. Bir imalathanede üretilen sucuklar tartılıyor. Bu sucuklar kuruduktan sonra tartıldığında kütlelerinin 1/8 ’i kadar azaldığı görülüyor. Buna göre,
a. Üretilen 320 kg sucuk kuruyunca kaç kilogram gelir?
b. 480 kg kuru sucuk, üretildiğinde kaç kilogramdır?

13. Bir marketteki zeytinin 5/16 ’sı satıldı. Bu zeytinin 18 kg’ı daha satılsaydı tüm zeytinin 3/8 ’i satılmış olacaktı. Marketteki zeytinin tamamı kaç kilogramdır?

14. İki yumak ipten birinin 1/5’i, diğerinin 1/6’sına eşittir. İki yumak ipin toplam uzunluğu 132 m olduğuna göre her birinin uzunluğu kaç metredir?

15. Her biri 8 L olan kırmızı, yeşil ve mavi boyalardan kırmızı boyanın  6 tam 1/2 L’si, yeşil boyanın 3 tam 3/4 L’si, mavi boyanın 5 tam 1/5 L’si kullanılıyor. Geriye toplam kaç litre boya kalır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı

3 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 96”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.