7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 81

7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı cevapları siz değerli öğrencilerimiz için sayfamıza ekledik. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı etkinlik cevapları için aşağıya göz atabilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzletilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

Habere göre Osmanlı kültürü hangi alanlarda Avrupa’da etkili oldu

Osmanlı Avrupa’nın merak ettiği büyük bir devletti. İlişkiler gelişince Osmanlıya gelen seyyahlar ve elçiler aracılığıyla Osmanlının kültürü Avrupa’ya taşınmaya başladı. Bu kültürel ögeleri şöyle sıralayabiliriz:

Dantel mendiller, halılar, silahlar, kaftanlar, çiniler Avrupalılar için vazgeçilmez oldu. Avrupa medeniyetinin Osmanlılarla ilişkisi, imparatorluğun Avrupa’nın içlerine ilerlediği dönemde gözle görülür biçimde arttı. Bu durum bazı kültürel alışverişlerin yaşanmasıyla ve etkileşimle sonuçlandı. Osmanlı kültürü çiniden mobilyaya, savaş araç gereçlerinden tablolara, ev dekorasyonundan kıyafetlere, diğer dokuma ürünlerinden halıya kadar pek çok alanda etkili oldu. Bu ürünlerden bazısı ganimet, hediye ve satın alma yoluyla Avrupalı asilzadelerin saraylarına girdi.

2 yorum yazılmış “7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 81”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.