8. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 21

8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “Andolsun biz her ümmete, ‘Allah’a kulluk edin, tâğûttan kaçının.’ diye peygamber gönderdik. Allah onlardan kimini doğru yola iletti, onlardan kimine de (kendi iradeleri sebebiyle) sapıklık hak oldu. Şimdi yeryüzünde dolaşın da peygamberleri yalanlayanların sonunun ne olduğunu görün.”
Nahl suresi, 36. ayet.
Risalet görevini yapmak için gönderilen peygamberler insanlık tarihi açısından neden önemlidir? Yukarıdaki ayeti dikkate alarak arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Allah’ın gönderdiği bu elciler Allah’ın emirlerini anlatmış ,Yüce Allah’ı insanlara tanıtmış,ona nasıl ve ne şekilde kulluk edileceğini öğretmiş ,insanlara dünya ve ahirette mutlu olmalar için yol göstermişlerdir.Peygamberler en buyuk ahlaka sahip olup ayrıca yeniliklerde katmışlardır düzenli disiplinli toplumların oluşmasına sebep olmuşlardır ve toplumların gelişmesine katkıda bulunmuşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.