8. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 27

8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “Ayetlerimizi ve ahirete kavuşmayı yalanlayanların amelleri boşa çıkmıştır. Onlar ancak yapmakta olduklarının cezasını çekerler.”
A’râf suresi, 147. ayet.
Allah’a (c.c.) ve ahirete inanmayan kişiler ahirette nasıl bir sonuçla karşılaşacaktır? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak sınıfınızda beyin fırtınası yapınız.

  • Cevapinnellezîne lâ yu’minûne bi’l-âhireti ifadesinin geçtiği ayetlerde, müşriklerin bâtıl itikatlarına, sapkınlıklarındaki ısrarlarının sonucu olarak şirkin ve bu doğrultudaki amellerinin onlara güzel gösterilmesine ve o kimselerin, İslam’dan uzaklaşmalarına dikkat çekilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.