8. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruHz. Yakup (a.s.) hakkında neler biliyorsunuz?

  • Cevap:  Hz. İbrahim (a.s)’in küçük oğlu İshak peygamberin oğlu olan Yakup Peygamber, Beyrut, Kenan ili taraflarında 12 oğlu olan bir peygamberdir. İsrailoğullarının babası olarak da bilinen Yakup Peygamber, ismini İbraniceden almaktadır. Saffetullah (temiz, saf kul) manasına gelen ismi ile bilinen Peygamber’in soyundan da çok sayıda peygamber dünyaya gelmiştir. Yusuf, Musa, Harun,Davud, Süleyman, Zekerriyya Peygamber de Hz. Yakup (a.s)’ın zürriyetindendirler. Kur’an-ı Kerimde kıssası anlatılırken Yusuf peygamber ile birlikte zikredilmektedir. On iki oğlu arasında en çok sevdiği oğlu olan Yusuf ve kardeşlerinin kıssasının geçtiği Yusuf suresinde, Hz. Yakup (a.s)’un çektiği evlat hasreti, oğullarına olan nasihati ve daha sonra oğullarının tevbesine yer verilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.