8. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 60

8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Bekir PINARBAŞI tarafından 127 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Gerek ailede ve toplumda gerekse devletler arası ilişkilerde sulhun önemi nedir?

  • CevapAile çocukların en çok etkilendikleri büyüklerdir. Çocuklar büyürken büyüklerini örnek alırlar.
    Buna göre anne ve babalara çok büyük rol düşer hal ve hareketlerine dikkat etmeleri gereklidir.

Affetmeye, uzlaşmaya ve sulha önem vermemek günlük hayatta ne gibi sorunlarla karşılaşmamıza neden olur? Aşağıdaki ayet ve hadislerin vermek istediği mesajları da dikkate alarak sınıfınızda beyin fırtınası yapınız

  • Cevap:  İslam dini inanç, ibadet esaslarının yanı sıra toplumsal, sosyal olgulara da büyük önem vermiştir. Toplumların, insanların sosyal durumlarında barış ve huzurun tesis edilmesi adına insanlara rehberlik edilmektedir. Bu durumda barış ve sulh öğütlenirken, savaş ve düşmanlık büyük ölçüde yasaklanmaktadır.İnsanlar ailelerinde ve büyük ölçekte toplumlar boyutunda devletler arası ilişkilerde sulh gözetmelidir. Yüce Allah barış ve sulh gözetenlerin rehberliğinin gözetilmesini Kur’an’da buyurmaktadır. İnsanlar sulh içerisinde hayatlarını devam ettirmeli ve birbirleri ile iyi ilişkiler kurmalıdırlar. Bu doğrultuda kurulan sıkı ilişkiler sulhun devamını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.