8. Sınıf Kuranı Kerim Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 64

8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

8. Sınıf Dikey Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Kur’an’ı okumak için gayret eden ve ancak kekeleyerek zorlukla okuyan kimseye iki kat sevap vardır. Kur’an’ı güzel okuyan kimse, vahiy getiren şerefli ve itaatkâr meleklerle beraberdir.”
Müslim, Müsâfirîn, 249.
Yukarıdaki hadisten ne gibi dersler çıkarabiliriz? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • CevapNe olursa olsun kendisinde hangi fiziksel engeller olursa olsun insan eğer Kuranı Kerim’i güzel okumak için çaba sarf ediyorsa bilin ki o insan en hayırlı insanlardandır demek isteniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.