3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172

Aşağıdaki metni, öğretmenin sorusunu ve öğrencilerin yorumlarını okuyunuz. Daha sonra soruları cevaplayınız.

1. Yukarıdaki düşüncelerden hangilerine katılıyorsunuz? Niçin?

  • Cevap: Serpil ve Kuzey’in düşüncelerine katılıyorum. Çünkü eğer ırmakların kenarına fabrikalar kurulmuşsa ve atıklarına suya atıyorsa orada yaşayan canlılar büyük zarar görür.Canlıların zarar görmesi demek doğal çevrenin zarar görmesi demektir. Ve bu ciddi bir konudur.

2. Sözü edilen olaydan yola çıkarak doğal çevrenin korunmasının neden önemli olduğunu açıklayınız.

  • Cevap: Doğal çevreyi korumak hem biz insanlar için hemde hayvan bitki vs. canlı türleri için çok önemlidir.Yediğimiz içtiğimiz kısacası tükettiğimiz her şey bizlere zarar vermemesi için, rahat nefes alıp verebilmemiz için ve bizimle birlikte hayvanlarında bunlardan yararlanabilmesi için doğal çevreyi korumak önemlidir.Dünyamız ne kadar güzel olursa o kadar güzel ve rahat yaşayabiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 172 Cevabı

6 yorum yazılmış “3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.