3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

Deniz kenarındaki bir kişi kıyıya yaklaşan geminin önce direğini görür. Sonra geminin gövdesini ve gemi karaya yaklaşınca da geminin tamamını görür. Bu olay yukarıdaki görsellerde sırayla gösterilmiştir. Bu gözlemin Dünyanın şeklinin küreye benzediğini kanıtlayıp kanıtlamayacağım arkadaşlarınızla tartışınız. Düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.

  • Cevap: Dünyamızın yuvarlak olduğunu kanıtlar. Çünkü dünyamız düz bir şekilde olsaydı biz gemiyi her zaman olduğu gibi görürdük.

Aşağıda görseli verilen elmayı Dünya olarak düşününüz. Elmanın numaralandırılarak verilen kısımlarını temsil ettiği katman isimleri ile eşleştiriniz.

  • Cevap:

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.