4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 152

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 152

Ben Olsam

Aydınlatma araçlarının tasarruflu kullanımının önemi ile ilgili düşüncelerimizi aşağıda verilen “Ben olsam” bölümlerine yazalım. Arzu annesinin uyarılarına rağmen odasının lambalarını sürekli açık bırakıyordu.

  • Cevap:

Ben olsam: asla sürekli açık bırakmam çünkü boşuna elektrik israfına sebep olurdum.
Babası Serdar’ı markete gönderdi. Marketten tasarruflu ampul almasını söyledi. Serdar normal ampullerin daha ucuz olduğunu görünce tasarruflu ampul yerine normal ampullerden daha fazla aldı. Eve geldiğinde babası bunun doğru olmadığını söyledi.
Ben olsam: tasarruflu ampul alırdım. Biraz daha pahalı olabilir ama elektrik tüketimi daha az olacağı için elektrik faturasına da etkisi olacaktır ve daha az bir fatura gelecektir.

Yukarıda, bir arkadaşımızın merak ettiği konuyla ilgili Bilim Çocuk dergisine yazdığı yazı verilmiştir. Geceleri gökyüzüne baktığımızda yıldızların ne kadarını görüyoruz? Bunun nedeni ne olabilir? Bu soruya cevap bulabilmek amacıyla bir etkinlik yapalım.

  • Cevap:  Yaşadığı şehir aşırı aydınlatmanın olduğu bir yer. Fazla aydınlık olan bölgelerde gecenin karanlığı azalıyor.Ve yıldızları görmekte zorlanıyor. Ama ışığın az olduğu bir şehirde yada bölgede yaşıyor olsaydı eğer yıldızları daha net görebilir.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.