4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

Ses şiddetini değiştirmeye yarayan araçların neler olduğunu öğrendik. Peki bu araçların olumlu ve olumsuz etkileri neler olabilir?

  • Cevap: İşitme sıkıntısı duyan insanlar için yada bir topluluğa konuşurken herkesin duymasını sağlar. Ama yüksek sese maruz kalan insanlarda işitme kaybı ve kulak rahatsızlıkları olabilir.

Şiddetli ses üreten teknolojik araçların olumlu ve olumsuz etkilerinin neler olduğunu çeşitli kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonuçlarımızı bilgisayardan yararlanarak elektronik sunu şeklinde hazırlayıp sınıfta arkadaşlarımıza aktaralım.

  • Cevap:Şiddetli ses üreten araçlar sayesinde, sesler istenilen yere ulaştırılabilmektedir. Bu araçlarla sesin şiddeti artırılabilmek- tedir. Kalabalık ortamlarda seslerin duyulmasını sağlamak için sesin şiddetini artıran araçlar kullanılır. Törenlerde ve konserlerde konuşmaların, şiirlerin ve şarkıların herkes tarafından işitilmesi için mikrofon, hoparlör gibi araçların kullanılmıştır.

Peki, şiddetli ses üreten araçların olumsuz etkileri neler olabilir?

  • Cevap: Fazla ses çıkardıkları için işitme  işitme kaybına kulak rahatsızlıklarına sebep olabilir.

4. Sınıf SDR İpekyolu Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı

2 yorum yazılmış “4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.