4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 257

4. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1.Dilek Hanım, aktardan yarım kilogram ıhlamur, çeyrek kilogram tarçın aldı. Dilek Hanım, aktardan kaç gram ıhlamur ve tarçın almıştır? (Çözümü defterinize yapınız.)

2.Melih Bey, tatlıcıdan 3 kg tatlı istedi. Tatlıcı, kutuya 100 g fazla tatlı koydu. Melih Bey, almayı kabul ederse kaç kg kaç g tatlı almış olur? (Çözümü defterinize yapınız.)

3. Kütlesi ton ile belirtilen varlığın altındaki kutucuğu maviye, miligram ile belirtilen varlığın altındaki kutucuğu sarıya boyayınız. (Çözümü defterinize yapınız.)

4. Sınıf Ata Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 257 Cevabı

8 yorum yazılmış “4. Sınıf Matematik Ata Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 257”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.