4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 103

4. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Tuna Matbaacılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Geçmişten Bugüne Teknoloji Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Tuna Matbaacılık 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 98, 99, 100, 101, 102, 103 Geçmişten Bugüne Teknoloji Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Tuna Matbaacılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Sizce geçmişten günümüze insan hayatını en fazla kolaylaştıran teknolojik ürün nedir? Neden?

  • Cevap: Bence internettir. Çünkü internet aracılığıyla bütün insanların hayatı farklı bir noktaya evrilmiştir. İnternet sayesinde ulaşım ve taşımacılık kolaylaşarak teknolojinin de ilerlemesine yardımcı olmuştur.

4. Sınıf Tuna Matbaacılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

Seyahatler gibi teknolojinin gelişimiyle birlikte değişime uğrayan insan faaliyetlerine başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

  • Cevap: Evde kullanılan bir çok eşya sayesinde, örneğin çamaşır makinesi sayesinde çamaşır yıkamak için fazla bir zaman ayırmıyor, hatta kurutma makinesi sayesinde çamaşırları sermiyoruz. Bu da bize zamandan tasarruf sağlıyor. Bulaşıkları elde yıkamayıp bulaşık makinesinde yıkayarak zamandan, sudan ve elektrikten tasarruf yapmaktayız.

4. Sınıf Tuna Matbaacılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

Teknolojinin hayatımıza ve çevremize etkilerinin neler olduğunu düşününüz. Daha sonra da bu konuyla ilgili olarak vereceğiniz örnekleri aşağıdaki tabloya yazınız.

  • Cevap

 

39 yorum yazılmış “4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 103”

  1. Matematik te de yardımcı oldunuz teşekkür ederim bizimle böyle güzel sunumlar yaptığınız için😊😆

  2. Çok güzel olmuş ama ben çok sonradan fark etmiş tekrardan
    Çok güzel olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.