6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 162

6. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (1.Kitap) Sayfa 162 Cevabı

DE ve [DC birleşimi ile oluşturulan açıyı sembol ile gösteriniz.

Aşağıdaki açıların köşe noktalarına karşılık gelen harfleri eşleştiriniz.

Aşağıdaki açıları sembollerle ifade ediniz.

Aşağıdakilerden hangisi verilen açının sembolle gösterimi olamaz?

[AB ile aşağıdaki ışınlardan hangisi birleşirse BAC  oluşur?

Aşağıdakilerden hangisi yanda verilen açıya eş bir açı değildir?

Aşağıdaki açılardan hangileri eş açılardır?

 • Cevap: 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı
6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları (2.Kitap) Sayfa 162 Cevabı

54 yorum yazılmış “6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 162”

 1. Yardım için teşekkür ederim ❤️ Ama sadece cevablari değil cozumleride yapmalısınız 🤗

 2. hem çok kötü olmuş hemde cevaplarının nasıl yapıldığını yazmamısın 😡😡😡😡😡🤬🤬🤬👺👹👿👿👿👿😈

 3. hem çok kötü olmuş hemde cevaplarının nasıl yapıldığını yazmamısın 😡😡😡😡😡🤬🤬🤬👺👹👿👿👿👿😈 ööö igrenç

  1. Aynen katılıyorum çünkü tam olarak anlayamıyor insan bazen |en azından benim içi öyle|••
   /

 4. Bu ne ya iiiğ çoooook kötü ne çözüm var ne bişey 😝😝😝😲😲😲😡😡😠😠😠👎👎👍🖓🖓🖓👅👅💔💔💔 arkadaşım bunu önermişti ama hiçte güzel deli öğ

 5. Laaaaaa liiiii luuuu bilmem bilmem bişey ne ya bu en kötü site ıyyyy😝😝😲😲😠😡😡

 6. Lan yazılan hiç bir bok anlaşılıyor ama emeğe saygı lütfen birde çözümde olsaydı keşke 😔😔

 7. Antalya patatesi (ama sivasta yasıyorum) (karadenizde dogdum) (koreye vatandaşım) dedi ki:

  Ya siz gerizekalı mısınız ? Enes , hazine kutusu, bilginc,sevval,niloş bilmem ne bilmem ne ? Oturup kalkıp buna şükredin be salaklar ! Neymiş yazı okunmuyormuş, cok kotuymus çözümleri yokmuş..!Yazı dan bişey anlaşılmıyormuş .
  Lan siz ödevinizi anlamak için değil bunu ödevi yapıp bitirmek için yapıyorsunuz !! Sırf kitap dolsun artı alim diye. Bi de adamlar sanki zorunluymuş gibi sizi için özel özel yapsınlar mı ? Bi de kızıyonuz adamlara. Beleşe ödev yapıynız da ne istiyniz la?(bedava ödev yapıyorsunuz daha ne istiyorsunuz?). Ha bu adamlar bi ödevleri yapıp internete atmayı bıraksınlar görürüm ben sizi !!!!

  Çok ta güzel olmuş , bi hakkınız yok şu söyle bu böyle olsun diye. Yoksa bende sizin üstünüzde hakkim olmayan küfürler edecegim(!)

  1. Kardeşim haklısın ama kontrol eden birisi var diyelim. Bir soru yanlış yapmış ve onun cevabına bakıyor. Orada ise sadece cevap yazılmış. Çocuk nasıl o canın bulunacağını anlamadı diyelim ki. Anlamak için çözümü görmesi gerek ama ortada çözüm mözüm yok. Eğer çözümü yazarlarsa site gayet iyi. Tabii şu “öğğk iğrenç” Yazanları savunmuyorum, emeğe saygı için de olsa böyle laflar kullanmak doğru değil.

 8. enes sana katılıyorum hem bu sayfa kitabımın cevabı değil hiç hiç güzel olmamış iğrenç ööö

  1. Kitabının yayını nedir? Ayrıca emeğe saygı duymayı öğrenin.

  1. Evet yanlis oldu burda birinin emegi var ve bu yaptigin cokooklk kotu👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿

 9. Çok güzel olmuş gardaşş Ellerin dert görmesin

  ;)) Çok ggüzel olmuş amazing cözümler yoke

  Neyde yinede emek varr bencee

  :))) Ben çok beğendim

 10. Çok güzel olmuş fakat cevabı yok nasıl öğreneceğiz gerçekten ben sizi hep kullanıyorum ama siz bazen hiç cevap vermiyırsunuz en çok kullanıcınız bendim ama artık kullanmayacağım ayıp size 😣😤

 11. Güzel ama çözümlerini daha detaylı işleyebilirsiniz. Onun dışında gayet güzel hatta müq

 12. Emeği ne sağlık knk 👏👏☺️ teşekkürler ve yazdığınız yorumlar çok kötü o zaman gidin kendiniz bulun çözümünü ne hallere düştüm ben ya yani şu ders kitabına cevap anahtarı yapmamışlar ya 😖🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️yoksa sizin gibilerin yanında olmazdım nett AMA YAPANIN ELİNE SAĞLIK TŞK 🥰🥰💜

 13. Çok güzel olmuş acayip beğendim ama çözümlerini de yazsanız keşke daha yararlı olur.Ama elinize emeğinize sağlık sınıftan geçtim sayenizde

 14. SİZ YARDIM NEDİR BİLMEZ MİSİNİZ ARKADAŞIM? ŞÜKREDİN,ŞÜKREDİN! İNSANLAR EMEK SARFEDİYOR SİZ BURDA ”AY ÖĞĞĞ BUNE” DİYO BOŞ LAF EDİYORSUNUZ BEN BÖYLE ŞEY GÖRMEDİM YEMİN EDERİM HER İNSAN HATA YAPAR BU SİTEYİ KURAN KİŞİ DE BİR İNSAN!SİZ BİR HATA YAPILDI DİYE HEMEN KUDURUYORSUNUZ KAPATIN ŞU ÇENENİZİ ARTIK!BİRAZ YARDIM NEDİR BİLİN ARTIK HER ŞEYE BAĞIRMAYIN!!
  BURASI BİR SİTE İNSANLARIN EMEĞİ VAR BİZE YARDIM ETMEK İSTİYOR VE BUNU YAPIYOR SİZ BEĞENMİYORSUNUZ İLLA BİR UŞAĞINIZ MI OLMASINI İSTİYORSUNUZ ACABA?? BURDA BİR İNSAN GİTMİŞ BİZE MATEMATİK DERS KİTABININ CEVAPLARINI VERMİŞ AYNI CEVAP ANAHTARI GİBİ ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ:
  ”CEVAP ANAHTARI YANLIŞ MI OLUR?”’ DİYE… BENDE DİYECEĞİM Kİ ”EVET! ARA SIRA CEVAP ANAHTARLARI YANLIŞ OLSA DA BU ADAM DA AYNI MANTIK İLE YAPIYOR LÜTFEN BİR DAHA BÖYLE ŞEYLER YAZMAYIN YAZANI BİLDİRİRİM!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.