7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 127

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127  Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıdaki problemleri birinci dereceden bir bilinmeyenli denklem kurarak defterinize çözünüz.
1. Hangi sayının 5 katının 12 eksiği 33 eder?
2. Ardışık 3 sayının toplamı 261’dir. Bu sayıları bulunuz.
3. Ardışık 3 tek sayının toplamı 81’dir. Bu sayıları bulunuz.
4. Ardışık 4 çift sayının toplamı 76’dır. Bu sayıları bulunuz.
5. Bir anne ile kızının yaşları toplamı 44’tür. Annenin yaşı, kızının yaşının 2 katından 8 fazla olduğuna göre her biri kaç yaşındadır?
6. 48 bilyeyi Mert ile Can paylaşıyor. Mert, Can’ın aldığı bilyelerin 2 katından 3 fazla bilye alıyor. Mert kaç tane bilye almıştır?
7. Bir kasapta kıymanın kilogram fiyatı, kuşbaşı etin kilogram fiyatından 6 TL azdır. Meltem Hanım, bu kasaptan 2 kg kıyma ile 1 kg kuşbaşı et alarak 84 TL ödedi. Kıyma ve kuşbaşının birer kilogramının kaç Türk lirası olduğunu bulunuz.
8. Fuat 12, annesi 38 yaşındadır. Kaç yıl sonra annenin yaşı, Fuat’ın yaşının 3 katı olur?
9. Üç kardeşin yaşları toplamı 42’dir. Ortanca kardeş, en küçükten 5 yaş büyüktür. En büyük kardeşin yaşı, en küçüğün yaşının 2 katından 1 fazla olduğuna göre her birinin yaşını bulunuz.
10. Bir bakkal aldığı 1 koli yumurtadan 5 tanesinin kırılmış olduğunu görüyor. Bakkal tanesini 50 kuruştan aldığı bu yumurtaların tanesini 80 kuruştan satarak 1 koli yumurtadan 5 TL kâr ediyor. Bakkalın aldığı kolide kaç tane yumurta vardı?
11. Bir baba, oğlundan 24 yaş, kızından 30 yaş büyüktür. yaşları toplamına eşit olacaktır. Her birinin şimdiki yaşlarını
12. Hasan Bey, 3 günlüğüne bir otomobil kiralıyor.
Yandaki tabloda Hasan Bey’in günlere göre aldığı yol miktarları verilmiştir. Buna göre her gün kaçar kilometre yol aldığını bulunuz.
13. Yanda kenar uzunlukları verilen dikdörtgenin çevresi 42 cm’dir. Dikdörtgenin uzun kenarının kaç santimetre olduğunu bulunuz.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

 

78 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 127”

    1. Sövmek gibi zedeleyici sözcükler kullanmayınız lütfen anladığınız için saygılarımı sunar ve teşekkür ederim

  1. NERGİZ dedi ki:
   6 Şubat 2019, 16:33
   hiç birşey bulamadım işime yariyacak birsey yoktu beywnmedim sayfanızı

   o zaman bakma bu siteye sen beğen diye kurmadılar bu siteyi

  1. Salakmısınız dedi ki:
   6 Şubat 2019, 19:57
   Pizza suratlılar🍕

   sensin o pizza suratlı

 1. çok güzel bir sayfa ve benim işime yaradı bence o laf edenlerin de işine yaramışdır ama yalan söylüyo olabilirler

 2. çok güzel bir sayfa ve benim işime yaradı bence o laf edenlerin de işine yaramışdır ama yalan söylüyo olabilirler💛👍👍👍💜💙💚

 3. Yazısını güzelestirse daha güzel bir site olabilir bizde ıyı anlarız yazılanları .cevapları doğru ama bızm okulda yaptığımız gıbı cozmuyo farklı yapıyo

 4. Varya tüm siteler de bu yazı var . Tüm siteler bu arkadastan kopya cekip onun emeklerini almışlar . Bu siteyi acan sende izin verme emeklerini almalarına

 5. Kim çıplak kadın fotoğrafı ister hatta gerçeği bile var evde isteyene ev adresimi veririm artık isteyen memesi isteyen amını isteyen de götünü ……..hatta veriyim telefon numaramı adım dilan gümüş

  1. dilo dedi ki:
   11 Şubat 2019, 17:27
   Kim çıplak kadın fotoğrafı ister hatta gerçeği bile var evde isteyene ev adresimi veririm artık isteyen memesi isteyen amını isteyen de götünü ……..hatta veriyim telefon numaramı adım dilan gümüş

   sapık mısın kardeşim delirdin galiba

 6. I
  LOVE
  YOU

  I
  LOVE
  YOU
  💜
  I
  LOVE
  YOU
  💛
  I
  LOVE
  YOU
  💚
  I
  LOVE
  YOU
  💙
  BEYZA
  🖤
  HİRA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.