7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 62

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 62  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıdaki rasyonel sayıları sembol kullanarak büyükten küçüğe doğru sıralayınız.

2. Aşağıdaki sayı doğrularında harflere karşılık gelen rasyonel sayıları yazınız. Bu sayıları büyükten küçüğe ve küçükten büyüğe doğru sembol kullanarak sıralayınız.

3. Aşağıdaki sayıları 0 ve tam sayılara olan yakınlıklarından yararlanarak küçükten büyüğe doğru sembol kullanarak sıralayınız.

4. Aşağıdaki sıralamalar yanlış yapılmıştır. Doğru sıralamaları siz yapınız.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

Videolu Çözüm:

 

8 yorum yazılmış “7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 62”

  1. lise 3 üm ama kardeşimin ödevini yapıyom ve milletin konuşmasına karışmayın angutlar sanki kendinizi bir bok zanenediyosunuzda konuşuyosunuz bide o isim kısmına kendini ögretmen diye kaydeden angut o çeneni kapat………… gerisini sen anladın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.