3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 274

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 274 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıdaki kaplarda bulunan sıvılardan bir litreden az olanların kutularını maviye, çok olanların kutularını kırmızıya boyayınız.

Bir günde yarım litre süt içen kedim Minnoş, 4 günde kaç litre süt içer?

Ortalama 3 dakika süren diş fırçalama esnasında musluğun açık bırakılması, yaklaŞık 5 litre suyun boşa akması anlamına gelir . Verilen bilgiye göre aşağıdaki problemi çözelim.
Elif, bir günde 3 kere dişlerini fırçalamaktadır. Elif, musluğu kapalı tutmaya çok dikkat eder. Eğer diş fırçalarken musluğu kapatmasaydı kaç litre suyu israf ederdi?

  • Cevap:

 

Bir Yorum yazılmış “3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 274”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.