3. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 84

3. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 3. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

SORULAR

Tabloda bir çiftlikte ilk üç ayda üretilen yumurta sayısı verilmektedir. Tablodan yararlanarak içinde toplama ve çıkarma işlemleri olan bir problem kurunuz ve çözünüz.

4) Halk kütüphanesinden, okunmak üzere bugün 114 tane kitap alındı. Geriye 846 tane kitap kaldığına göre kitaplar alınmadan önce kütüphanedeki kitap sayısı kaçtı?

Aşağıdaki problemlerden hangisi verilen işleme uygun bir problem olabilir?

A) Sevil’in 123 TL parası vardı. 25 TL de annesinden alan Sevil’in kaç TL’si oldu?

B) Sevil’in 123 TL’si vardır. Kardeşinin parası ise Sevil’in parasından 25 TL azdır. Sevil ve kardeşinin toplam paraları ne kadardır?

C) Sevil 123 TL parasının 25 TL’sini kırtasiye masrafları için harcadı. Geriye kalan parası kaç liradır?

6) Resimdeki verileri kullanarak bir problem

7) “Bahar, projesini tamamlamak için gerekli kitabı almaya karar verdi. 53 TL değerindeki kitap için kasaya 100 TL ödedi.”

Yukarıdaki problemin cevabı 47 TL olarak verilmiş ancak soru sorulması unutulmuş. Bilgileri inceleyerek bu cevaba uygun şekilde bir problem kurunuz.

CEVAPLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.