7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 84

7. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 84

• Bir doğum günü pastasını üç kardeş kendi aralarında paylaşıyorlar. Büyük kardeş pastanın ’ ünü, ortanca kardeş ünü, küçük kardeş ise ini alıyor. Buna göre anne ve babaya pastanın kaçta kaçının düştüğünü bulunuz.

• Sizce bu paylaşım adaletli olmuş mudur?

• Siz, aileniz için bu pasta paylaşımını nasıl yapardınız? Nedenini açıklayınız.

• Ailenizdeki eşit iş dağılımına örnekler veriniz.

1. Bir manifaturacı 72 m kumaşın önce 4/9’unu sonra 1/4’ünü satıyor. Buna göre bu satıştan geriye kaç metre kumaş kalır?

2. Bir rasyonel sayının 2/5’inin 1/4 u bu rasyonel sayının kaçta kaçıdır?

3. 3000 TL maaş alan Latif Bey, maaşının sim ev kirasına, -y’ünü kredi kartı ödemelerine ve ini de diğer harcamalarına ayırıyor. Buna göre Latif Bey’in maaşından geriye kaç TLsi kalır ?

4. Bir öğrenci, girdiği çoktan seçmeli bir sınavda soruların -jr doğru, -^-’ini yanlış cevaplamıştır. Soruların geriye kalanını da cevaplamamıştır. Cevaplamadığı 16 soru olduğuna göre bu öğrenci, toplam kaç soruya doğru cevap vermiştir?

5.Bir sınıftaki öğrencilerin ^-’si matematik dersinden başarılıdır. Bu sınıfta matematik 15 öğrenci başarılı olduğuna göre sınıfta toplam kaç öğrenci vardır?

6.Bir araç gideceği yolun ^Tini gitmiştir. Bu aracın geriye 200 km yolu kalmıştır. Bu durumda aracın gideceği toplam yol kaç kindir?

7.Yandaki dikdörtgenlerden her birinin alanı bir öncekinin -~-’si kadardır. İlk baştaki büyük dikdörtgenin alanı 256 cm2 ise en sondaki dikdörtgenin alanı kaç cm2 olur?

  • Cevap:7. Sınıf Matematik Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Sayfa 84 Cevapları

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.