5. Sınıf Kuranı Kerim Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 62

5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Kuranı Kerim ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

3. Aşağıda dua ile ilgili ayetler verilmiştir. Bunları okuyup dinimizde duanın önemini kısaca anlatınız.

Düzene sokulduktan sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın. Allah’a (azabından) korkarak ve (rahmetini) umarak dua edin. Şüphesiz, Allah’ın rahmeti iyilik edenlere çok yakındır.
A’râf suresi, 56. ayet
Kullarım beni sana soracak olursa muhakkak ki ben (onlara) pek yakınım. Buna dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da benim çağrıma cevap versinler ve bana iman etsinler. Umulur ki irşad olurlar.

  • CevapDua etmek insanların, Allah’ın gücü ve rahmetine sığındığını, kendi zayıflıklarını kabul ettikleri ve kendilerini tamamen O’na teslim ettiklerinin en önemli göstergesidir. İslam dininde dua en temel ibadetlerden birisidir.

4. Aşağıdaki kelimeleri birer cümlede kullanınız.

Hamd

  • Cevap: Hamd olsun Allah’ın verdiği nimetlere.

Şükür

  • Cevap: Şükür etmek önemlidir.

İhlas

  • Cevap: İhlas kişiyi arındırır.

Rahmet

  • Cevap: Rahmet etmek insanı insan yapar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.